skip to Main Content
آدرس کارخانه: محمد شهر، شهرك صنعتي زيبادشت
دستگاه های شستشوی اتوماتیک فرش

دستگاه های شستشوی اتوماتیک فرش

در کارخانجات قالیشویی از انواع مختلف دستگاه های قالیشویی اتوماتیک به منظور شستشوی قالی ها استفاده می شود. از جمله مهم ترین و پرکاربردترین این دستگاه ها می توان به دستگاه قالیشویی ریلی (تمام اتوماتیک)، دستگاه قالیشویی پولیشر دو فرچه، دستگاه قالیشویی ثابت (رومیزی) و دستگاه قالیشویی دیسکی اشاره کرد.

 دستگاه قالیشویی اتوماتیک:

دستگاه های قالیشویی اتوماتیک در کم ترین زمان و بدون نیاز به نیروی انسانی فرش ها را به طور کامل شستشو می کند. این دستگاه های قالیشویی با داشتن سیستم خودکار کنترل آب و شامپو، سیستم خودکار کنترل فشار برس متناسب با جنس فرش، استفاده از پارویی های مجزا جهت آبگیری، تعداد کافی فرچه برای شستشوی کامل فرش، سیستم شستشوی عمقی و سطحی فرش، سیستم مجزا برای شستشوی فرش های دست بافت و … می توانند تمامی فرش ها با هر اندازه و تار و پودی را مانند روز اول تمیز کرده و به شما تحویل دهند. از دستگاه های قالیشویی اتوماتیک می توان به دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک KM1200، دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک KM800، دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک C9500 و دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک مدل C6400 اشاره نمود.

دستگاه قالیشویی ثابت:

این دستگاه قالیشویی برای شستشو نیاز کمی به نیرو و دخالت انسان دارد. این ماشین های قالیشویی دقت بسیار بالایی در شستشوی انواع قالی و قالیچه ها دارد و از جدیدترین فناوری های روز دنیا در طراحی آن استفاده شده است.

دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک دیسکی:

این دستگاه قالیشویی فرش های با طول 100 متر را نیز به طور کامل و با نهایت دقت شستشو می دهد. در ابتدا فرش به کمک یک شخص وارد دستگاه می شود و پس از شستشو از طرف دیگر دستگاه به صورت لول شده بیرون داده می شود.

دستگاه قالیشویی پولیشر دو فرچه:

از این دستگاه معمولا به منظور شستشوی فرش های گران قیمت و دست بافت که نیاز به دقت بیشتری برای شستشو دارند استفاده می شود. این دستگاه دارای دو فرچه برای شستشوی قالی می باشد و قالی ها و قالیچه های شما را به بهترین شکل ممکن و نهایت دقت تمیز می کند.

دستگاه قالیشویی ریلی:

می توان ادعا کرد که دستگاه قالیشویی ریلی بهترین نوع از دستگاه های قالیشویی برای شستشوی فرش و قالی است. در طراحی این دستگاه قالیشویی از تجهیزات فوق هوشمند استفاده شده است که فرش های شما را با درنظر گرفتن پارامترهایی همچون میزان کثیفی، جنس فرش، ابعاد فرش و ماده شوینده مناسب با آن می شوید.

خشک کن فرش :

مهم ترین مرحله پس از شستشوی فرش، خشک کردن آن می باشد زیرا در صورتی که آب در فرش باقی بماند حتی با وجود شستشوی کامل، رنگ فرش به زردی می گراید و گاهی اوقات فرش بوی نم می گیرد که اصلا چیز خوشایندی نیست. برای خشک شدن کامل فرش ها ابتدا آن ها را در دستگاه خشک کن قرار می دهند. دستگاه های خشک کن فرش شامل دو مدل لوله ای و  دیگی می باشند که به دو صورت درب دار و بدون درب ساخته می شوند. معمولا در قالیشویی های پیشرفته از مدل آبگیر لوله ای استفاده می شود. این مدل آبگیر فرش دارای سرعت عملکرد بالایی می باشد و تمام آب موجود در فرش را خارج می کند. نحوه استفاده از این دستگاه به این گونه است که اپراتور دستگاه پس از شستشوی قالی، آن را لول کرده و درون دستگاه خشک کن قرار می دهد. آبگیر لوله ای در حالت استاندارد بین 1400 دور تا 1600 دور می چرخد و آب را به وسیله سوراخ هایی که در دستگاه تعبیه شده است از فرش خارج می کند.

دستگاه گردگیر قالیشویی (دستگاه خاک گیر):

در مراکز قالیشویی قبل از شروع عملیات شستشوی فرش، به وسیله تجهیزات مختلف گردگیری، فرش را از هرگونه گرد و غبار و خاک روی آن که ممکن است عملیات شستشو را با مشکل مواجه کند تمیز می کنند. دستگاه های گردگیری شامل انواع مختلفی همچون گردگیرهای دستی، دورانی و میزی می باشند. در ادامه به معرفی هر یک از این مدل ها می پردازیم:

دستگاه گردگیر دستی: از گردگیر دستی به منظور گردگیری قالی ها و یا فرش هایی که مملو از گرد و غبار می باشند استفاده می شود. این نوع گردگیر به صورت شلاقی عمل می کند که همین امر در برخی از موارد موجب پارگی و آسیب رسیدن به بافت فرش می شود. همچنین استفاده از این دستگاه باعث پخش شدن گرد و غبار در هوا می شود و تنفس را برای اپراتور دستگاه سخت تر می نماید.

دستگاه گردگیر دورانی: همانطور که از نام این دستگاه پیداست به صورت چرخشی عمل می کند. این دستگاه قادر می باشد که چند فرش را به صورت همزمان در خود جای دهد و در بازه زمانی 10 الی 15 دقیقه می تواند تمامی گرد و خاک و غبار را از سطح و عمق فرش خارج کند و فرش را کاملا پاکسازی نماید. از دیگر مزایای این نوع دستگاه گردگیر می توان به عدم آسیب به فرش و کم صدا بودن اشاره کرد.

دستگاه گردگیر میزی: عموما توسط کارخانه های با کیفیت قالیشویی قبل از فرآیند شستشوی فرش استفاده می شود. این دستگاه تمام گرد و غبار و خاک ها از سطح فرش می زداید تا در هنگام تحویل آن، رضایت صد درصدی مشتری را از نتیجه کار کسب نمایند. همچنین در هنگام استفاده از این دستگاه، گرد و خاک در هوا پخش نخواهد شد.

مزایای استفاده از دستگاه‌های قالیشویی تمام اتوماتیک

  • صرفه جویی در زمان
  • افزایش سرعت عمل
  • رعایت معیارهای بهداشتی و جلوگیری از رشد باکتری ها
  • صرفه جویی در مصرف آب با استفاده از دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک
  • کاهش میزان برق مصرفی
  • رضایتمندی کامل مشتری
  • جلوگیری از آسیب رسیدن و پارگی فرش
  • از بین رفتن کامل و عمیق لکه های فرش
  • جلوگیری از خستگی مفرط کارکنان قالیشویی

قالیشویی کارپواش فردیس با بیش از 30 سال سابقه فعالیت قالیشویی با بهره گیری از جدیدترین و به روزترین ماشین آلات، دستگاه ها و تجهیزات شستشو به مشتریان عزیز خدمات ارائه می نماید. خط کامل قالیشویی بصورت تمام اتوماتیک آلمانی و بدون دخالت دست می باشد.

Back To Top