skip to Main Content
آدرس کارخانه: محمد شهر، شهرك صنعتي زيبادشت

موکت‌هایی که به زمین نچسبیده‌اند به راحتی شبیه سایر قالی‌ها و قالیچه‌ها شسته می‌شوند اما موکت‌هایی که به سطوحی مثل راه پله‌ها چسبیده‌اند، حتما نیاز به خشکشویی دارند. چنان‌چه ساکن مهرشهر کرج هستید می‌توانید با قالیشویی و موکت شویی کارپواش تماس بگیرید تا از خدمات موکت شویی مهرشهر بهره‌مند شوید.

موکت‌ها با توجه به انواع مختلفی که دارند، روش‌های شستشوی متفاوتی هم نیاز دارند. به طوری کلی موکت شویی و یا خشکشویی موکت بسته به این‌که موکت روی سطح چسبیده است و یا قابلیت جدا شدن دارد، متغیر است.

پرسنل موکت شویی مهرشهر با در اختیار داشتن دستگاه‌ها و تجهیزات لازم خشکشویی انواع موکت را در محل برای شما انجام خواهند داد. البته موکت‌های جدا شدنی نیز به کارخانه قالیشویی کارپواش انتقال داده خواهند شد تا در آن‌جا با استفاده از ماشین آلات کارخانه و محیط تهویه و گرم‌خانه کاملا تمیز و خشک شوند و سپس تحویل مشتری گردند.

موکت شویی کارپواش با بیش از ۳۰ سال سابقه انواع موکت را با استفاده از فناوری روز و دستگاه‌های پیشرفته به خوبی شستشوی اسلامی می‌دهد و پس از شستشو نیز موکت‌ها کاملا آب‌کشی و کر اسلامی می‌شوند. در این راستا هرگونه آلودگی و لکه از روی موکت کاملا پاک شده و موکت صد در صد تمیز می‌شود.

کارپواش-شستشوی-فرش-و-شستشوی-موکت-با-روش-صنعتی-درخانه-با-مبل-سفید

لکه بری در موکت شویی | موکت شویی مجاز مهرشهر کرج

گفتنی است موکت‌ها پیش از شستشو و خیس شدن بهتر است غبارروبی شوند. برای این‌کار معمولا از جاروبرقی استفاده می‌کنند تا با مکشی که دارد گرد و خاک موکت را از بین ببرد. پس از آن باید موکت کاملا بررسی شود تا اگر لکه ای بر روی موکت وجود دارد با استفاده از مواد شوینده مخصوص برطرف شود.

لکه‌ها بر روی موکت کاملا متداول هستند، چرا که موکت‌ها پوشش کف محسوب می‌شوند و به همین علت در معرض آلودگی‌های مختلفی قرار دارند. ممکن است روی موکت مایعی ریخته باشد و در طی زمان تبدیل به لکه شده باشد.

این لکه‌ها بر اساس زمانی که از ایجادشان گذشته به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند اما به طور کلی هر چه لکه طولانی مدت‌تر مانده باشد در برابر شستشو مقاومت بیش‌تری از خود نشان خواهد داد.

توصیه می‌شود اگر دست‌های شکلاتی کودک بر روی موکت طرحی خلق کرد و یا بر اثر بی احتیاطی روی موکت رنگ یا چسب ریخت و یا به هر دلیل دیگری برروی موکت لکه‌ای پدیدار شد. فورا با یک قالیشویی معتبر تماس بگیرید تا اوضاع بدتر نشده لکه‌بری را در اسرع وقت انجام دهند.

روش‌های موکت‌شویی | بهترین موکت شویی مهرشهر

برای شستشوی موکت بسته به نوع و میزان آلودگی از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود که در ادامه به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

 1. استفاده از مواد طبیعی

در این روش معمولا از جوش شیرین، نمک و سرکه برای تمیز کردن لکه‌های موکت استفاده می‌شود که جوش شیرین خاصیت پاک کنندگی بیشتری دارد. در این روش بر روی محل لکه قدری جوش شیرین ریخته می‌شود و سپس به آن سرکه اضافه می‌شود تا انفعالات آن‌ها لکه را از بین ببرد؛ سپس باقیمانده جوش شیرین و سرکه توسط یک دستمال پاک می‌شود.

در این روش از جاروبرقی نیز برای مکش جوش شیرین استفاده می‌شود. این روش قدیمی و کاربردی است اما در همه موارد نتیجه مثبت نمی‌دهد. مثلا برای لکه‌های بزرگ که از تشکیل آن‌ها مدت زیادی گذشته نمی‌توان از آن استفاده کرد.

 1. بهره‌گیری از دستگاه بخارشوی

دستگاه بخارشوی برای گرفتن گرد و غبار موکت بسیار کاربردی است، چرا که بدون آسیب به بافت موکت ذرات ریز غبار را نیز می‌تواند از آن جدا کند. البته لازم به ذکر است می‌توان در مخزن بخارشوی مواد شوینده نیز ریخت تا علاوه بر پاکیزه کردن گرد و خاک لکه‌ها نیز از بین بروند؛ اما باز هم این روش قدرت زیادی برای شستشوی لکه‌های سرسخت ندارد و فقط برای تمیز کردن روزمره مفید است.

 1. استفاده از پراکسیدهیدروژن

پراکسیدهیدروژن یک پاک کننده نسبتا خوب برای از بین بردن لکه‌های رنگی که به علت ریختن آب میوه یا خون بر روی موکت ایجاد شده‌اند به شمار می‌رود. با استفاده از این ماده و برس شستشوی قالیشویی لکه‌های موکت به خوبی از بین خواهند رفت.

تنها باید توجه کرد که برس کشیدن زیاد در یک نقطه به از بین رفتن پرزهای آن قسمت منجر نشود. برای این‌کار بهتر است از افراد متخصص و کارشناس کمک خواست تا موکت به خوبی شسته شود و از این که قسمتی از آن به علت شستشوی بیش از حد سائیده شود جلوگیری گردد.

 1. استفاده از شامپو فرش

شامپو فرش یکی از پرکاربردترین مواد شوینده برای شستشوی فوری فرش به شمار می‌رود. در این روش یعنی موکت شویی با شامپو فرش، بهتر است از شامپو فرشی که میزان اسیدی کم‌تری دارد استفاده شود تا بافت موکت تخریب نشود.

گاه استفاده از مواد شوینده نامناسب به تار و پود موکت آسیب جدی وارد می‌کنند، لذا باید با در نظر داشتن جنس موکت از بهترین شامپو فرش استفاده کرد. یکی از معایب استفاده از شامپو فرش باز ماندن رطوبت بر روی موکت است که بعد از خشک شدن تبدیل به لکه خواهد شد.

برای جلوگیری از بروز این مشکل می‌توانید از موکت شویی معتبر کمک بخواهید که مجهز به دستگاه‌های خشک کن قوی هستند.

 1. استفاده از دستگاه‌های موکت شویی تمام اتوماتیک

در این روش نقش نیروی انسانی تا حدی کم‌رنگ است و تقریبا تمام امور مربوط به شستشو کامل و بی نقص توسط دستگاه به صورت خودکار تنظیم می‌شود. قالیشویی و موکت شویی کارپواش با در اختیار داشتن این دستگاه‌ها برای موکت شویی مهرشهر کاملا مجهز هستند.

شستشو توسط دستگاه‌های تمام اتوماتیک به جلوگیری از هدر رفت آب نیز کمک می‌کند و در عین حال بهترین کیفیت شستشو را به ارمغان می‌آورد.

شستشوی فرش-و-موکت-رنگی-با-روش-سنتی
شستشوی-موکت-کرم-رنگ

مزایای موکت شویی با دستگاه

موکت شویی مهرشهر به ابزار و دستگاه‌های مدرنی مجهز است و از این رو شستشوی موکت را به صورت نمام اتوماتیک انجام می‌دهد. به طور کلی شستشوی موکت با دستگاه مزایایی دارد که عبارتند از:

 • شستشو با دستگاه این امکان را فراهم می‌کند تا پاشش آب برای شستشو به همراه مواد شوینده به صورت اتوماتیک بر روی موکت انجام شود. در واقع این همزمانی پاشش آب و مواد شوینده موجب کف کردن بهتر و در نتیجه تمیزی بیشتر می‌شود؛ علاوه بر پاشش آب، دستگاه‌های مدرن موکت شویی مهرشهر امکان مکش آب و مواد شوینده را نیز دارند.
 • شستشو با دستگاه‌های مدرن توسط برس‌هایی انجام می‌گیرد که قابل تنظیم هستند و کارکرد و میزان فشار آن‌ها بر روی موکت بر اساس جنس و مقاومت موکت قابل تغییر است.
 • دستگاه‌های موکت شویی کارپواش با داشتن چرخ متحرک شستشو را سهولت می‌بخشند. البته سوای سهولت مزیت مهم‌تر این دستگاه‌ها سرعت بخشی به عملیات شستشو است که برای مشتری بسیار حائز اهمیت است.
 • دستگاه اتوماتیک موکت شویی قابلیت افزایش تیغه دارد که موکت‌های ضخیم‌تر را به خوبی توسط این تیغه‌های جمع کننده می‌شوید و آب اضافی آن‌ها را نیز می‌گیرد. این تیغه‌ها برای شستشوی موکت بسیار کاربردی هستند و زمان شستشو را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.
 • از دیگر مزایای شستشو با دستگاه می‌توان به امکان تعویض برس‌ها در صورت لزوم اشاره کرد و البته به طور کلی می‌توان این‌گونه اظهار داشت که تمام عملیات اجزای دستگاه‌ها در اختیار نیروی انسانی است، از این رو تمامی عملیات شستشو تحت کنترل پرسنل موکت شویی مهرشهر انجام می‌گیرد.
 • شستشو توسط دستگاه کم‌ترین سر و صدا را ایجاد می‌کند، لذا اگر با خشکشویی موکت در محل نیاز دارید، می‌توانید با خیال آسوده با قالیشویی و موکت شویی کارپواش تماس بگیرید تا بدون ایجاد مزاحمت و سر و صدا موکت‌های شما به بهترین شکل شسته شود.
 • موکت‌هایی که پرز دارند نیز توسط دستگاه بهتر تمیز می‌شوند چرا که برس‌های دستگاه به شکل اتوماتیک و پادگرد حرکت می‌کنند که اندازه و جهت آن‌ها نیز قابل تنظیم هستند.
 • کنترل فشار آب نیز برای صرفه جویی در شستشوی موکت توسط دستگاه‌های موکت شویی کارپواش میسر است.
 • دوز مواد شوینده و آب‌کشی نیز توسط دستگاه به خوبی کنترل می‌شود.

با توجه به مواردی که ذکر شد، قالیشویی و موکت شویی کارپواش با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و قدرتمند موکت‌های شما را به بهترین شکل شسته و کاملا تمیز می‌کنند. خدمات موکت شویی مهرشهر هم در محل به صورت خشکشویی انجام می‌شود و هم امکان حمل و نقل موکت‌ها به کارخانه را برای شما فراهم می‌کنند.

موکت شویی سنتی بهتر است یا صنعتی؟

در گذشته روش‌های سنتی برای شستشوی موکت‌ها تا حد زیادی به اسراف در مصرف آب منجر شد؛ تا جایی که بسیاری از اقلیم شناسان کم آبی و خشک شدن برخی از سفره‌های آب زیرزمینی را به علت شستشوی غیر اصولی قالی و موکت می‌دانند.

در روش سنتی موکت در حیاط و یا پشت بام خانه‌ها با آب فراوان شسته می‌شود و کشیدن برس نیز معمولا با افراط صورت می‌گیرد که گاه به از دست دادن شکل ظاهری موکت می‌انجامد.

خوشبختانه امروزه تکنولوژی در عرصه قالیشویی نیز موجب بهبود روند شستشوی موکت شده است و امروزه بیشتر قالیشویی‌های بزرگ و معتبر از دستگاه‌های پیشرفته و تمام اتوماتیک برای شستشوی موکت استفاده می‌کنند.

ازمزایای مهم شستشوی صنعتی موکت این است که موکت‌ها به خوبی شسته شده و کاملا خشک می‌شوند، چرا که نم زدایی توسط دستگاه صورت می‌گیرد و لذا با خیال راحت بدون نگرانی از رشد و تکثیر قارچ و کپک بر روی سطح مورد نظر می‌توان موکت را پهن کرد.

قالیشویی و موکت شویی کارپواش با بهره‌گیری از دانش روز و تجهیزات لازم بهترین خدمات موکت شویی مهرشهر کرج را ارائه می‌دهد و انواع موکت‌های شما را کاملا تمیز و خشک به صورت اتو کشیده درون کاور به شما تحویل خواهد داد.

قیمت موکت شویی مهرشهر | هزینه موکت شویی مهرشهر

شستشوی موکت‌ها بسته به عوامل مختلفی از آسان به سخت تقسیم بندی می‌شوند که عبارتند از:

 • جنس موکت
 • پرزدار بودن موکت
 • میزان آلودگی و لکه‌ها در موکت
 • رنگ موکت
 • سایز موکت
 • و…

هر کدام از این موارد می‌توانند در برآورد هزینه موکت شویی مهرشهر تاثیرگذار باشند. موکت‌هایی که در محل خشکشویی می‌شوند نیز با موکت‌هایی که به کارخانه قالیشویی کارپواش منتقل می‌شوند نیز از لحاظ هزینه متفاوتند.

گفتنی است قالیشویی و موکت شویی کارپواش به منظور رفاه حال مشتریان، حمل و نقل موکت‌ها به کارخانه و برگرداندن آن را به محل مشتری به صورت کاملا رایگان انجام می‌دهد.

به طور خلاصه قیمت موکت شویی مهرشهر در مقایسه با سایر موکت شویی‌ها ارزان‌تر تعیین می‌شود تا برای مشتریان مقرون به صرفه تمام شود. برای استفاده از خدمات موکت شویی مهرشهر با کم‌ترین هزینه و بالاترین کیفیت، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس قالیشویی و موکت شویی کارپواش

اگر تصمیم به شستشوی موکت‌های خود گرفته‌اید و کیفیت شستشو برایتان اهمیت دارد، پیشنهاد می‌کنیم با قالیشویی و موکت شویی کارپواش تماس بگیرید. این مرکز بهترین خدمات را جهت شستشوی انواع موکت به شما ارائه خواهد داد.

در حقیقت پرسنل موکت شویی مهرشهر تمام امور مربوط به شستشو را تحت نظارت شما انجام خواهند داد و این امکان را نیز برای شما فراهم می‌کنند تا بتوانید خودتان نوع مواد شوینده را انتخاب کنید. انتخاب مواد شوینده توسط مشتری موجب آسودگی خیال او از کیفیت می‌شود.

برای بهره‌مندی از این مزایا می‌توانید از طریق شماره تلفن 36272214 با ما تماس بگیرید.

شستشوی-موکت-به-روش صنعتی-در-خانه

سخن آخر

شستشوی موکت با توجه به جنس و ضخامت موکت‌ها متفاوت است و لذا باید تک تک موکت‌ها به شکل اصولی شسته شوند. در صورت شستشوی غیر اصولی ممکن است به تار و پود موکت آسیب وارد شود و در نتیجه موکت تغییر حالت دهد. برای جلوگیری از این اتفاق قالیشویی و موکت شویی کارپواش در خدمت شماست تا انواع موکت‌های شما را به بهترین شکل ممکن با استفاده از تجهیزات مدرن شسته و تمیز و اتو کشیده تحویلتان دهد. پرسنل موکت شویی مهرشهر با آگاهی از روش‌های مختلف شستشو برای انواع موکت‌ها قادرند بهترین کیفیت را از شستشو به شما ارائه دهند.

خدمات موکت شویی مهرشهر به گونه‌ای است که برای انواع موکت مطلوب است و لذا موکت‌ها هم در محل خشکشویی می‌شوند و هم توسط پرسنل این مرکز به کارخانه برای شستشو انتقال می‌یابند. در مراحل شستشوی موکت مشتری می‌تواند نظرات خود را اعمال کند. مثلا نوع مواد شوینده را خودش انتخاب کند. برای بهره‌گیری از خدمات کم‌نظیر موکت شویی مهرشهر با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی می‌توانید با ما در ارتباط باشید. گفتنی است با سفارش اینترنتی علاوه بر سرعت بخشی و ایجاد سهولت در کار، از تخفیفات ویژه ما نیز بهره‌مند خواهید شد.

Back To Top